Jak wymienić filtr do odkurzacza Samsung?

Jak wymienić filtr do odkurzacza Samsung?

 

Nowoczesne odkurzacze wyposażone są w różnego rodzaju filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia m.in. kurz oraz alergeny. Ich wymiana jest konieczna w celu uniknięcia awarii odkurzacza, a także przedłużenia jego żywotności. Co więcej, zabrudzony filtr zmniejsza wydajność odkurzacza, więc powinniśmy systematycznie sprawdzać jego stan. Podpowiadamy, w jaki sposób wymienić filtr w odkurzaczu Samsung.

Rodzaje filtrów w odkurzaczach marki Samsung

Odkurzacze marki Samsung to niezawodne i funkcjonalne urządzenia, w które warto zainwestować. Na rynku dostępne są rozmaite modele tradycyjnych i pionowych odkurzaczy Samsung, a każdy z nich wyposażony jest w różnego rodzaju filtry. W zdecydowanej większości modeli znajdziemy filtr HEPA, który zatrzymuje m.in. uczulające nas alergeny, filtr silnika, filtr wylotowy oraz mikrofiltr. Filtr HEPA rozpoznamy po charakterystycznej, harmonijkowej budowie. Filtr silnika, filtr wylotowy i mikrofiltr wykonane są z różnych materiałów. Większość filtrów do odkurzaczy Samsung wymaga systematycznej wymiany, jednak niektóre z nich możemy oczyścić i umieścić ponownie w odkurzaczu, co nie oznacza, że ich żywot jest wieczny. Każdy z filtrów do odkurzacza należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta, aby uniknąć m.in. problemów z gwarancją, gdy urządzenie ulegnie awarii z powodu braku należytej dbałości o czystość filtra.

W jaki sposób wymienić filtr w odkurzaczu Samsung?

Wymiana filtra w odkurzaczu Samsung nie powoduje większych problemów. Należy przede wszystkim kupić właściwy filtr oryginalny lub zamiennik, a następnie usunąć zużyty filtr z urządzenia i zastąpić go nowym. Filtry ukryte są wewnątrz urządzenia, dlatego powinniśmy zapoznać się z instrukcją obsługi naszego modelu odkurzacza. W przypadku odkurzaczy workowych i bezworkowych o tradycyjnej budowie filtr najczęściej znajduje się pod pokrywą z tyłu urządzenia. W starszych modelach odkurzaczy workowych może znajdować się tuż za workiem na zbierane przez odkurzacz zanieczyszczenia. W przypadku filtrów zmywalnych np. filtra silnika powinniśmy dokładnie oczyścić go z kurzu, przemyć wilgotną szmatką i założyć dopiero wówczas, gdy całkowicie wyschnie. Ze względu na bogaty asortyment odkurzaczy marki Samsung, zalecamy pierwszą wymianę filtra w urządzeniu poprzedzić dokładnym zapoznaniem się z instrukcją obsługi, z której dowiemy się, gdzie umieszczone zostały wymagające oczyszczenia lub wymiany filtry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl