
Chcesz poprawić jakość powietrza w swoim domu? Zainwestuj w nawilżacz powietrza, dzięki któremu zyskasz świeże i odpowiednio nawilżone powietrze każdego dnia niezależnie od pogody na zewnątrz. Zakup takiego urządzenia z pewnością przyniesie wiele korzyści dla Twojego zdrowia. Przede wszystkim wyeliminujesz suche powietrze, które wysusza skórę oraz błony śluzowe, powodując liczne infekcje gardła i krtani. Jednak musisz pamiętać o tym, że zakup nawilżacza powietrza to nie wszystko, gdyż równie istotna jest jego właściwa eksploatacja. Aby cieszyć się świeżym powietrzem, nie możesz zapominać o wymianie filtra w urządzeniu. O tym, jak często należy to robić, przeczytasz w dalszej części artykułu.
Wymiana filtra w nawilżaczu – kiedy jest na to odpowiednia pora?
Filtr w nawilżaczu powietrza pełni istotną funkcję. W zależności od rodzaju urządzenia odpowiada za oczyszczanie strumieni powietrza lub wody z bakterii, roztoczy i kurzu. Dzięki czemu nawilżacz uwalnia świeże, nawilżone, a do tego przefiltrowane powietrze. Tym samym, jeśli filtr jest zanieczyszczony, nie ma mowy o prawidłowym działaniu nawilżacza, który zamiast oczyszczać powietrze, rozpyla nagromadzone zanieczyszczenia. Z tego powodu niezbędna jest regularna wymiana filtra. Oprócz tego wymiana filtra jest jeszcze ważna ze względu na to, że przedłuża żywotność samego urządzenia. Kiedy zatem należy wymienić filtr w nawilżaczu?
Zwykle zaleca się, by filtr wymieniać przynajmniej raz w roku. Producenci nawilżaczy powietrza rekomendują jednak częstszą wymianę filtra, najlepiej co 3 miesiące. Co więcej, na rynku dostępne są też urządzenia, które za pomocą specjalnych alarmów informują, iż filtr jest zanieczyszczony i wymaga wymiany. Wśród takich producentów znajduje się np. Philips, do którego oryginalne filtry znaleźć można m.in. w naszym sklepie Filterbank.pl. Ponadto oferujemy także filtry do nawilżaczy powietrza takich marek jak Boneco, Honeywell, Stadler, Form czy Vicks. Oprócz oryginalnych filtrów w naszym sklepie klienci mogą też skorzystać z szerokiej oferty ich zamienników.