Jak czyścić filtr odkurzacza bezworkowego?

Jak czyścić filtr odkurzacza bezworkowego?

Aby nasz odkurzacz spełniał swoje funkcje, musimy o niego odpowiednio zadbać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak czyszczenie odkurzacza wpływa na efekty sprzątania. Musimy zwracać uwagę na to, czy nasz odkurzacz nie jest zbyt zakurzony. W takim przypadku jego skuteczność będzie słabsza. Zatem jak czyścić filtr odkurzacza bezworkowego? Co zrobić, aby nasz odkurzał miał jak najdłuższą żywotność? Sprawdź już teraz!

Filtr do odkurzacza bezworkowego

Odkurzacz bezworkowy - jak sama nazwa wskazuje - nie ma worków, ale inne elementy wymagają regularnej wymiany, by urządzenie pracowało z pełną mocą i efektywnością. Mowa o filtrach do odkurzaczy bezworkowych. Ich rodzaje, kształty i częstotliwość wymiany zależą w dużej mierze od konkretnego modelu danego urządzenia. W razie wątpliwości, czy filtr do odkurzacza bezworkowego nadaje się już do wymiany, warto sprawdzić zalecenia producenta.

Rodzaje filtrów do odkurzaczy bezworkowych

W zależności od wyboru odkurzacza i naszych preferencji, filtr do odkurzacza może być różny. W ofercie sklepu internetowego filterbank.pl możesz znaleźć szeroką gamę filtrów najpopularniejszych marek. Aby wybrać prawidłowy filtr, musimy wiedzieć jakie są ich rodzaje. Filtr piankowy zatrzymuje zanieczyszczenia, które wydobywają się z odkurzacza. Ma na celu początkowe filtrowanie powietrza. Jest on wykonany w całości z elastycznej pianki. Filtr antyalergiczny, zaleca się alergikom i osobom z słabszą odpornością na wszelkie wirusy. Dzięki niemu, nawet najmniejsze cząsteczki oraz pyły zostają zatrzymane. W przeciwieństwie do pierwszego filtra, ten charakteryzuje się harmonijką z materiału filtracyjnego. Filtry do odkurzacza bezworkowego wybierz odpowiednio do swoich potrzeb.

Czy czyszczenie filtru odkurzacza bezworkowego jest konieczne?

Odkurzacze bezworkowego mają wiele zalet. W przeciwieństwie do odkurzaczy workowych, nie musimy wymieniać worków, gdy są zapełnione. Wystarczy opróżnić zawartość i można sprzątać dalej. Odkurzacze bezworkowego bardzo dobrze działają na alergików. Dzięki filtrom zostają zebrane nawet najdrobniejsze roztocza. Jednak musimy pamiętać o tym jak czyścić filtr odkurzacza bezworkowego. Bez oczyszczania zmniejszy się wydajność odkurzacza. Poprzez zatkane filtry możemy doprowadzić do spalenia silnika. Dzięki prawidłowemu czyszczeniu nasz filtr będzie miał dłuższą żywotność, przez co zaoszczędzimy na kupowaniu zbędnych filtrów. Dlatego musimy pamiętać o tym, dlaczego tak ważne jest oczyszczanie filtrów odkurzaczy bezworkowych.

Jak czyścić filtr odkurzacza bezworkowego?

Chcąc posiadać dobrej jakości filtr możesz skorzystać z naszej oferty. Znajdziesz tam idealny filtr do twojego odkurzacza. Jednak wartościowy filtr nie wystarczy. Musimy pamiętać o czyszczeniu oraz o tym jak czyścić filtr odkurzacza bezworkowego. W zależności od rodzaju posiadania przez nas filtrów, wykorzystamy do tego różnych sposobów. Filtr piankowy myjemy pod zimną wodą, po zdjęciu go z pojemnika. Podczas używania jakichkolwiek produktów myjących, pamiętajmy o ich dokładnym spłukaniu. Po wyciśnięciu nadmiaru wody, czekamy aż filtr wyschnie. Najlepiej poczekać do 24 godzin. Większość filtrów antyalergicznych wyróżnia się brakiem możliwości ich umycia. Jeśli jest to jeden z nich, musimy go otrzepać z nadmiaru kurzu. Możemy wyczyścić go także delikatną szczoteczką tak, aby nie uszkodzić materiału. Czyszczenie filtrów wydłuży czas ich żywotności, jednak zalecane jest wymienianie filtrów odkurzaczy bezworkowych maksymalnie co dwa lata.

Teraz już wiesz jak czyścić filtr odkurzacza bezworkowego. Pamiętaj, aby robić to regularnie. Dzięki temu wpłyniesz pozytywnie na komfort sprzątania oraz swojego zdrowia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl