Jaki filtr do odkurzacza kupić?

Jaki filtr do odkurzacza kupić?

Odkurzacz to sprzęt, który jest dostępny w niemal każdym polskim domu. Trudno wyobrazić sobie bez niego porządki - szybko i skutecznie zbiera kurz, pył i zwierzęcą sierść. Nieodzowną częścią każdego takiego sprzętu jest filtr. W dzisiejszym poradnikowym artykule podpowiadamy, jaki filtr do odkurzacza kupić i czym kierować się podczas wyboru tego małego, ale bardzo znaczącego elementu. 

Jaki filtr do odkurzacza? O producencie

Jaki filtr do odkurzacza kupić? W wyborze na pewno pomoże informacja, z oferty jakiego producenta AGD pochodzi nasz odkurzacz. Logicznym wydaje się więc, że do odkurzacza Samsung najlepiej kupić filtr Samsung: oryginalny lub wysokiej jakości zamiennik. W sklepach stacjonarnych i internetowych, jak nasz, filtry do odkurzaczy zostały podzielone na mniejsze podkategorie z konkretnymi markami, np. wspomniany już Samsung czy filtry do odkurzaczy Hoover. Ponadto na stronie każdego konkretnego produktu zostało wymienione, z jakimi odkurzaczami są one kompatybilne, dzięki temu e-zakupy są jeszcze prostsze i nie ma mowy o pomyłce. Na górze naszej strony znajduje się wyszukiwarka - wpisując tam jakąś frazę, np. nazwę modelu odkurzacza, pojawią się tylko adekwatne wyniki. 

Jaki filtr do odkurzacza? O różnych rodzajach filtrów

Jaki filtr do odkurzacza kupić? Niezwykle istotnym kryterium podczas wyboru jest, jaki filtr wymaga wymiany. W nowoczesnych odkurzaczach znajdują się różnego rodzaju filtry: filtr HEPA wylotowy, wlotowy, filtr do odkurzacza bezworkowego. Różne są podziały filtrów do odkurzacza - niektóre uwzględniają ich kształt, inne umiejscowienie, a jeszcze inne to, jaki składnik aktywny wyłapuje nieczystości (np. filtr węglowy z aktywnym węglem).  Już na pierwszy rzut oka widać, że różne są filtry do odkurzacza - jedne mają walcowaty kształt, inne są płaską matą, a jeszcze inne okrągłymi krążkami. 

Jaki filtr do odkurzacza: oryginalny czy zamiennik?

Kolejne pytanie, jakie zadaje sobie wiele osób, to jaki filtr do odkurzacza wybrać: oryginalny czy zamiennik. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wysokiej jakości i wydajności zamienników, które w niczym nie ustępują częściom oryginalnym. Nie jest prawdą, że zamienniki szybciej się zużywają czy gorzej wyłapują zanieczyszczenia. W asortymencie naszego sklepu internetowego dominują właśnie zamienniki, bo regularna wymiana filtrów to niemały wydatek w rodzinnym budżecie, dlatego lepiej poszukać tańszej alternatywy niż oryginalnego, droższego produktu. Już przy kilku domowych urządzeniach, jak odkurzacz, oczyszczacz powietrza i klimatyzator, zakup zamienników będzie dużo mniejszym obciążeniem dla domowego skarbca niż oryginałów. 

Podsumowanie i wnioski

Jaki filtr do odkurzacza kupić? Perfekcyjnie dopasowany pod kątem producenta i modelu, a także rodzaju filtra. Jeśli wymiany wymaga filtr HEPA, to takiego produktu należy szukać w ofertach sklepów internetowych i stacjonarnych z małym, domowym sprzętem AGD. Osoby, które nie lubią przepłacać, na pewno ucieszy, że wiele filtrów można kupić w tańszej postaci wysokiej jakości i wydajności zamiennika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl