Rodzaje nawilżaczy powietrza

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Jakie są najpopularniejsze rodzaje nawilżaczy powietrza? Czym się od siebie różnią? Czy któryś z nich jest bardziej wydajny od swoich konkurentów? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej - zachęcamy do lektury!

Rodzaje nawilżaczy powietrza - podział według sposobu montażu

Pierwsza klasyfikacja tych urządzeń uwzględnia sposób ich montażu:

  • przenośne nawilżacze powietrza - zdecydowanie najpopularniejsza odsłona tego sprzętu AGD. Taki nawilżacz można przenosić z miejsca na miejsce i używać go w pomieszczeniu, w którym przebywają akurat domownicy lub powietrze jest suche, 
  • ścienne nawilżacze powietrza - umocowuje się je na stałe na ścianie. Najczęściej takie modele można spotkać w ofercie urządzeń do uprawy roślin, rzadziej do użytku domowego.

Rodzaje nawilżaczy powietrza według innej klasyfikacji 

Inny podział tych urządzeń to na 3 poniższe typy nawilżaczy: 

  • ewaporacyjny - eworpacja jest procesem, polegającym w dużym uproszczeniu na odparowywaniu wody. Nawilżacz ewaporacyjny posiada wentylator, zasysający suche powietrze, które przepływa przez matę. Nawilżacze tego rodzaju są uznawane za najbezpieczniejsze, bo wykorzystują naturalny proces odparowywania wody, 
  • ultradźwiękowy - w tym modelu nawilżacza drgająca membrana rozbija cząsteczki wody na mniejsze, tworząc mgiełkę, która zostaje wywiewana do pomieszczenia przez wentylator. Mgiełka może być ciepła lub zimna - zależy to od wybranego modelu i mechanizmu, jaki się w nim znajduje. Największe atuty tego rodzaju nawilżaczy? Cicha praca, energooszczędność, prosta obsługa i niskie koszty ze względu na brak maty, którą regularnie należy wymieniać. Warto dodać jeszcze jedną interesującą rzecz na temat nawilżaczy ultradźwiękowych: nie powinny się na nie decydować osoby, które mają zwierzęta, bo psy czy koty słyszą ultradźwięki. Na dłuższą metę może to wywołać u nich zdenerwowanie, pogorszyć jakość ich snu i być po prostu uciążliwe, 
  • parowy - zdecydowanie najtańszy z wymienionych tu trzech rodzajów nawilżaczy. Są to małe, poręczne urządzenia, które się nie nagrzewają. W ich wewnętrznej komorze usuwane są z wody drobnoustroje i bakterie, powodując że para jest czysta i bezpieczna. Nawilżacza parowego można używać z ulubionym olejkiem eterycznym. Zbiornik pomieści tyle wody, że wystarcza na kilka - nawet do 7 godzin użytkowania. Nawilżacze parowe wyróżniają się oryginalnym designem, niską ceną i małymi gabarytami. 

Nawilżacz powietrza i jego rodzaje 

Nawilżacz powietrza - rodzaje tego sprzętu AGD, co widać powyżej, to szeroka gama produktowa. Każdy, nawet najbardziej wymagający konsument znajdzie wśród nich coś dla siebie. Trudno wyobrazić sobie dom alergika, rodziców noworodka czy każdego, kto boryka się z chorobami skóry lub układu oddechowego, bez nawilżacza. 

Regularna wymiana filtrów to podstawa!

Wszystkie najpopularniejsze rodzaje nawilżaczy powietrza mają wymagające regularnej wymiany filtry. Popularne i często poszukiwane produkty to maty ewaporacyjne do nawilżaczy powietrza oraz filtry wody. W kategorii filtrów do nawilżaczy powietrza oferujemy oryginalne części i wydajne zamienniki. Żeby zakupy w naszym sklepie internetowym były łatwe i przyjemne, asortyment podzieliliśmy na marki i poszczególne modele. Dzięki temu dopasowanie filtrów do posiadanego nawilżacza powietrza jest banalnie proste i nie ma mowy o pomyłce. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl