Zamienniki czy oryginały filtrów powietrza?

Zamienniki czy oryginały filtrów powietrza?

W obecnych czasach kwestia czystości powietrza, którym oddychamy, jest jeszcze ważniejsza niż dotychczas. Dlatego wielu z nas decyduje się na zakup domowych oczyszczaczy powietrza. Co jednak wybrać, gdy przychodzi do wyboru filtra: produkt oryginalny czy zamiennik? Dziś rozwiejemy twoje wątpliwości w tym zakresie!

Jaki filtr kupić do oczyszczacza powietrza – oryginalny czy zamiennik?

W dobie wszechobecnego smogu i powietrza przesyconego szkodliwymi substancjami zakup oczyszczacza powietrza to jeden z filarów bezpieczeństwa zarówno twojego, jak i twoich bliskich. By jednak urządzenie prawidłowo spełniało swoją funkcję, konieczne jest dobranie do niego odpowiedniego filtra – a później jego regularne wymienianie. Częstotliwość wymiany jest uzależniona od kilku czynników – są to rodzaj filtra, typ oczyszczacza, poziom zanieczyszczenia powietrza i częstotliwość użytkowania. Zazwyczaj jednak przedział ten obejmuje okres od 6 miesięcy do 2 lat.

Niektórzy ludzie mogą wahać się, rozważając zakup zamiennika – są przekonani, że będzie on prezentował niższą jakość niż oryginalny produkt. Choć markowe filtry zawsze stanowią świetny wybór, w rzeczywistości tańsze zamienniki filtrów do oczyszczaczy bardzo często dorównują im zarówno pod względem wydajności, jak i jakości wykonania. Nie musisz więc kupować produktów z najwyższej półki, by móc skutecznie chronić siebie i swoją rodzinę.

Nie oznacza to jednak, że każdy zamiennik jest równie dobry co oryginał. Dokonując wyboru, unikaj produktów najtańszych, które pochodzą od niesprawdzonych dostawców i producentów. Może okazać się, że taki filtr nie tylko będzie nieskuteczny w usuwaniu toksyn i zanieczyszczeń z powietrza, lecz nawet nie będzie dopasowany do urządzenia, w którym zamierzałeś go zamontować.

Jakich zamienników powinieneś więc szukać? Przede wszystkim tych dystrybuowanych przez sprawdzone firmy, które zdążyły już zyskać pewną renomę. Sprawdzony dostawca o kilkuletnim doświadczeniu nie będzie próbował sprzedać ci wadliwego produktu. W czasach, w których Internet pozwala na błyskawiczną publikację recenzji i opinii, firma, która zyskała już szacunek klientów, będzie starała się go zachować.

Pamiętaj przy tym, że optymalna cena zamiennika filtra do oczyszczacza powietrza powinna wynosić przynajmniej 30% wartości oryginalnego produktu. Już tak znaczna obniżka zrobi wielką różnicę w twoim budżecie, nie staraj się więc wyszukiwać produktów jeszcze tańszych, które niemal na pewno okażą się zawodne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl